Slag op de Zuiderzee in Hoorn: doe mee!
Op zaterdag 14 en zondag 15 oktober viert Hoorn de Slag op de Zuiderzee. In oktober 1573 werden de Spanjaarden in de Slag op de Zuiderzee voor de kust van Hoorn verslagen, mede door een grote inzet van de Hoornse bevolking. Vorig jaar waren de festiviteiten al een doorslaand succes, dit jubileumjaar (450 jaar) wordt extra spectaculair. Het hele weekend zijn er nautische en culturele activiteiten voor bewoners en bezoekers van de stad.
Op zaterdag bruist Hoorn van culturele activiteiten, historische muziek en re-enacters, dwars door de straten van de historische binnenstad. Op zondag 15 oktober vindt de vlootschouw plaats en tijdens de HoornSail wordt daarna een korte route gevaren, waar het publiek vanuit de Hoornse kust of eigen boten en bootjes kunnen genieten van de historische scheepspracht.
Alle historische zeilschepen, de bruine vloot en andere schepen zijn van harte welkom om dit mee te vieren – en mee te varen! Historische zeilschepen en de bruine vloot krijgen dit weekend een gratis ligplaats (inclusief elektra/water) in de oude binnenhaven aangeboden door de stad.
Wees erbij, geef je nu op voor deze vlootschouw en nautische parade langs de kust van Hoorn tijdens de viering van de Slag op de Zuiderzee. Meld je aan via info@hoornkunstencultuur.nl
Meer over de Slag op de Zuiderzee
De stad Hoorn viert jaarlijks dat in 1573 vlak voor de Hoornse kust de Spanjaarden werden verslagen door de geuzen, met enorme inzet en hulp van de Hoornse en Westfriese bevolking. Deze overwinning vormde de basis voor de vrijheid en welvaart van het noorden van Holland. In het jubileumjaar 2023 vieren en herdenken we dat deze slag 450 jaar geleden plaatsvond.
Voor meer informatie: www.slagopdezuiderzee.nl

