NatuurNieuws

Werelderfgoedcentrum Waddenzee verlaagt tijdelijk toegangsprijs

Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) in Lauwersoog verlaagt na enige kritiek tijdelijk de toegangsprijzen. Bezoekers vinden die te hoog, zeker in vergelijking met toen de zeehondenopvang nog in Pieterburen zat.

Het is gezellig druk in het WEC op deze doordeweekse dag, midden in de zomervakantie. Het restaurant op de begane grond, met gerechten als strandkrabbensoep en weckerbekje, is goed gevuld. Ook het winkeltje ernaast doet goede zaken. Wie verder het centrum in wil, komt langs de balie waar tickets worden verkocht. Marketingmanager Hester de Vries is tevreden: „Het loopt goed door. Er komen, mede door de mooie zomer, meer bezoekers dan we vooraf hadden gedacht.” Exacte aantallen wil ze niet geven: „Die houden we nog even voor onszelf.”

Zeehondjes

Grote trekker van het WEC is de zeehondenopvang die begin dit jaar van Pieterburen naar Lauwersoog verhuisde. „Van zeehonden worden mensen altijd blij”, zegt De Vries. „Ze bieden ons de mogelijkheid ook het bredere beeld van het waddengebied te schetsen en te vertellen hoe belangrijk het behoud van dit werelderfgoed is.”

Hoge toegangsprijs

De toegangsprijs voor het WEC is vrij fors: 22,50 euro voor volwassen en 13,50 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Volgens De Vries is dat tarief nodig om de zeehonden zonder subsidie goede zorg te kunnen bieden. Toch is er kritiek op de toegangsprijs, die een stuk hoger is dan die van het toenmalige zeehondencentrum in Pieterburen, waar volwassen 13,50 euro betaalden en kinderen 10,50 euro.

„Van sommige bezoekers kregen we terug dat ze de prijs van een ticket aan de hoge kant vinden”, erkent De Vries. „We hebben daarom bij wijze van proef de prijs voor volwassen tijdens de zomervakantie verlaagd naar 19,50 euro. Ook het familieticket is goedkoper geworden. We willen zoveel mogelijk mensen de kans geven het centrum te bezoeken”.

Bron: een artikel van Steven Radersma in de Leeuwarder Courant (alleen voor abonnees).
Beeld: marcnoyons.com